niedziela, marca 24, 2019

177. [PRZEDPREMIEROWO] LIDIA LISZEWSKA, ROBERT KORNACKI - ZOSTAŃ ZE MNĄ (PATRONAT MEDIALNY)

Szczęście ma to do siebie, że jest chwilą ulotną, prędzej czy później opuszcza nas w poszukiwaniu nowych właścicieli. Wtedy musimy się zmierzyć z życiowymi burzami, sprostać wszystkim przeciwnościom.
Jednak czasem, życie postanawia zadać najgorszy cios...
I tylko od nas zależy, czy po jego nokaucie staniemy na własne nogi, próbując na nowo odszukać szczęście...

LIDIA LISZEWSKA, ROBERT KORNACKI - ZOSTAŃ ZE MNĄ 
TOM III
PREMIERA 03.04.2019
PATRONAT MEDIALNYFabuła:
Matylda i Kosma wreszcie mogą się cieszyć długo wyczekiwanym szczęściem. W odremontowanym  domu na Mazurach wychowują malutkie córki. Wpadają na pomysł, aby prowadzić dość niecodzienny biznes. Matylda wyjeżdża do Włoch, aby spełnić swoje marzenia. Kosmę czeka nie lada wyzwanie, musi sprawdzić się w roli ojca i poradzić sobie z wychowaniem dwóch kilkulatek. Matylda nie spodziewa się, że jej ukochany spotka znacznie młodszą kobietę, z którą przed laty łączyło go coś więcej. Jak potoczą się ich losy?


Moja opinia:
Na informację o planie wydania trzeciej części o losach Matyldy i Kosmy, czekałam jak na szpilkach. Ogromnie chciałam poznać ciąg dalszy ich historii. Poprzednie części skradły moje serce swoją dojrzałością i szczerością. Były pełne prawdziwych, mocnych emocji, które były wręcz namacalne.
[Jeśli jesteście ciekawi, zostawiam linki do moich opinii tomu pierwszego KLIK oraz drugiego KLIK]
Bardzo przywiązałam się do bohaterów, sporo mogę czerpać z ich doświadczeń, zarówno Matyldy jak i Kosmy. Stworzyłam w mojej głowie ich wizualizację, więc rozpoczynając czytanie trzeciej części, czułam się jakbym miała za chwilę spotkać się z dwójką przyjaciół, których dawno nie widziałam. A pewnie wiecie, jaką radość wtedy się odczuwa kiedy do takiego spotkania dochodzi.
Główni bohaterowie sporo już przeszli i mogłoby się wydawać, że nadszedł czas na treść pt. ,,żyli długo i szczęśliwi" takie rzeczy to tylko w bajkach. Lidia i Robert już kilkakrotnie udowodnili, że bajek nie tworzą, a historie życiem pisane. 
Aby powiedzieć Wam, co spotkało Kosmę i Matyldę, musiałabym Wam zbyt wiele zdradzić, a nie chcę odbierać momentu zaskoczenia, które ja przeżyłam. Kiedy uświadomiłam co autorzy przygotowali i w to jaki sposób. W momencie kulminacyjnym, zdając sobie sprawę z tego co się właśnie wydarzyło, łzy już same leciały mi po policzkach. Musiałam na chwilę przerwać lekturę, aby uspokoić emocje i gonitwę myśli.
,,Zostań ze mną" to piękna i wartościowa lektura. Poruszająca ważne tematy, z którymi wiele nas musi się zmierzyć w rzeczywistym życiu. Ponownie pojawia się wątek choroby, tym razem jest to stwardnienie rozsiane. Można zaobserwować wielką zmianę Kosmy i to na ogromny plus. Zrozumiał co w życiu jest najważniejsze. 
,,Zostań ze mną" wywołało ogromną burzę w mojej głowie, emocje rozchwiane do granic możliwości. Łzy lecące ciurkiem. Po takie książki sięga się z przyjemnością, ponieważ wnoszą coś do życia. Uświadamiają, że nawet po najgorszej burzy, wychodzi słońce. Lidia i Robert stworzyli naprawdę świetną, dojrzałą i wyjątkową serię. Po raz trzeci jestem zachwycona!
Z jednej strony znam finał historii Kosmy i Matyldy, z drugiej strony jest mi smutno, że to już koniec. Czas ruszyć dalej. Jednak ta dwójka na długo zostanie w moim sercu. 
Z całego serca polecam Wam całą serię! Emocjonalna petarda!


Moja ocena:
10/10


Informacje o książce:
Autor: 

L. Liszewska, R. Kornacki

Data ukazania: 2019.04.03
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania:2019
Oprawa:miękka
Liczba stron:332


Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję  wydawnictwu:4 komentarze:

  1. Tak emocjonalne historia, to jest to, co lubię najbardziej. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Musiałabym nadrobić całą serię, a na razie nie mam na to czasu :)
    ~Pola
    www.czytamytu.blogspot.com Zapraszam :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Czytam, więc jestem , Blogger