sobota, marca 30, 2019

179. [PRZEDPREMIEROWO] MALWINA FERENZ - ŻYCIE PEŁNE BARW (PATRONAT MEDIALNY)

Zatrzymaj się na chwilę, znajdź parę minut tylko dla siebie.
Wpadnij do Neon Cafe, zamów aromatyczną kawę.
Wsłuchaj się w opowieści ludzi, którzy niby nie są Ci znani, a okaże się, że macie ze sobą więcej wspólnego niż myślisz. Daj się zaskoczyć różnorodnością barw jakie ma życie.


MALWINA FERENZ - ŻYCIE PEŁNE BARW
PREMIERA 03.04.2019
PATRONAT MEDIALNYFabuła:
Do Neon Café zajrzy dziś kobieta, która dla roześmianego mężczyzny z fotografii pojechała w nieznane. Dla jej opowieści zatrzyma się nawet zabiegany policjant z czarną kotką u boku. Do kawiarni wstąpi więcej niezwykłych gości: uliczny grajek skrywający pewną tajemnicę; przyszły ojciec świętujący w samotności; kobieta, która nie jest stąd, lecz nie chce wyjechać…
W każdym z nas drzemie niezwykła opowieść. Wybierz się na spacer po słonecznych uliczkach Wrocławia i poszukaj jedynej takiej Neon Café, gdzie ściany przesiąknięte są historiami mieszkańców. Może to miejsce istnieje naprawdę?
Moja opinia:

Lubię odkrywać twórczość nowych dla mnie autorów i mile być zaskakiwana. Moje pierwsze spotkanie z Panią Malwiną Ferenz uważam za bardzo udane. Było klimatycznie, intrygująco, refleksyjnie i emocji nie zabrakło. Powieść wartościowa i zupełnie inna od tych, które ostatnim czasem przeczytałam, a to za sprawą konstrukcji książki, pomysłu na fabułę i zakończenia, które jest niczym jak wisienka na torcie.
Każdy rozdział jest przeznaczony dla jednego z bohaterów. Łączy ich to, że odwiedzili Neon Cafe i zostali tam dłużej niż planowali, dzieląc się z Barmanem swoimi przeżyciami.
Książka ,,Życie pełne barw" wzbudziła we mnie pewną refleksję. W pędzie życia codziennego, zapominamy o tym, że obok nas inni ludzie, nie tylko rodzina, przyjaciele. Każdego dnia mijamy te same osoby, sąsiadkę, panią sprzedawczynię w lokalnym sklepie, ale czy kiedyś poza zdawkowym ,,dzień dobry", zapytaliśmy co u nich słychać? Jak zdrowie? Nie zdajemy sobie sprawy, że ktoś z nich właśnie potrzebuję, naszej uwagi, czy pomocy. A boją się naszego odrzucenia, więc milczą. Zamykamy się na swoje własne życie, czas najwyższy otworzyć się na innych. Możemy zyskać naprawdę wiele. 
,,Życie pełne barw" to powieść pełna ciepła i niezwykłych ludzkich historii. Każda z nich mogłaby się wydarzyć naprawdę. Pomysł autorki na budowę książki i stworzony przez nią klimat trafił w mój gust. Jej styl jest bardzo przyjemny, lekki oraz barwny. Akcja toczy się tak, że pozwala się nam delektować lekturą, niczym najlepszą kawą. Nigdzie się nie spieszymy, czas na chwilę zwalnia. Możemy zastanowić się nad swoim życiem. Tak jak bohaterowie, którzy wiele przeszli. 
Jeśli macie ochotę na powieść zupełnie inną, z bohaterami realnymi i morałem, to najnowsza propozycja od Pani Malwiny Ferenz jest dla Was. 


Moja ocena:
8/10


Informacje o książce:
Autor: 

Malwina Ferenz

Data ukazania: 2019.04.03
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania:2019
Oprawa:miękka
Liczba stron:304


Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję  wydawnictwu:2 komentarze:

Copyright © 2016 Czytam, więc jestem , Blogger